استفاده از این مطلب با ذکر منبع و 

صلوات جهت تعجیل فرج بلا مانع می باشد

هوالحکیم

با ذکر نام خداوند بخشنده وبخشایشگر ،رحمان و رحیم و با سلام وعرض ادب محضر خواهران عزیز و برادران محترم .آنچه که بزرگان در مورد اهمییت سخن و چه گونه سخن گفتن دارند از نظر غافل نماند اما مصرعی که به سعدی استاد بی نظیر به تصحیح و طرق مختلف نسبت داده شده اهمییت عمل را مضاعف می کند.

به عمل کار برآید به سخندانی نیست

این مصرع کاملا اهمییت عمل را نشان می دهد در فرهنگ ،ایمان ،کار تیمی ،فردی ،اقتصاد،اجتماع،ت (که ما کاری با آن نداریم.)بله ،این عمل است که موید و بیانگر و نمود ایمان است،نمود دانایی است خرد ورزی است ،نمود و نشان سواد فرهنگی تاریخی دینی و است

اصلا عمل و درک و ادراک یا به عبارت دیگر ارزش فهم و عمل به گونه اکمالی و یکدیگر جایی بر سخن نمی نهد تا جایی که شهید دکتر علی شریعتی می گویند:((مهم نیست که چه مدرکی داری،مهم این است که چه درکی داری.))این ها فراتر از سخن و مدرک و تحصیلات و سخنرانی و حتی ریشو سبیل و پیراهن و شلوار است.

عمل انسان به حالت مطلق خود بیانگر باطن انسان است(که متاسفانه تزویر و تظاهر و تشرع این را هم به خفا می برد )به صورت کلی البته نه .این ها بسیار مهم هستند.

فراتر از سخن هم یک چیزهایی هستند خلاصه.

والسلام علی من اتبع الهدی

فراتر ,اهمییت منبع

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ماهستان rineMille baseplan آلومینیوم آلیاژی مرکز فروش فلزیاب | طلایاب | دفینه اینجا همه چی هست گفته بودم دوستت دارم و راست گفته بودم..